Akademiczki rozgromiły Kościerzynę
autor: crashEnerga AZS bez większych problemów awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. W 1/8 finału koszalinianki pokonały UKS PCM Kościerzyna 41:28.

Od pierwszych minut ton rywalizacji nadały gospodynie, które bardzo szybko objęły kilku bramkowe prowadzenie. Już po kwadransie gry podopieczne Anity Unijat prowadziły różnicą pięciu bramek - 11:6. W kolejnych minutach pierwszej połowy akademiczki utrzymały wypracowaną przewagę i na przerwę schodziły z prowadzeniem 18:13.

Po zmianie stron akademiczki nie zamierzały spocząć na laurach, dzięki czemu szansę gry dostały wszystkie zawodniczki. Ponadto tylko Joanna Chmiel razem z bramkarkami nie wpisała się na listę strzelczyń.

Spotkanie idealnie pokazało, że siłą Biało Zielonej Dumy Koszalina jest zespołowość. W Enerdze AZS, aż pięć zawodniczek rzuciło po pięć bramek (Roszak, Trawczyńska, Kaczanowska, Nesciaruk, Sądej), Kołodziejska trafiła dodatkowe cztery bramki. Warto wspomnieć, że gospodynie wykorzystały wszystkie pięć rzutów karnych.

Kwadrans przed końcem Koszalin prowadził 30:20. W ostatnich fragmentach spotkania akademicka drużyna grała, równie skutecznie. Ostateczne ENERGA AZS zameldowała się w ćwierćfinale pokonując 41:28 UKS PCM Kościerzyna.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Inf. własna

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15